عایق کاری از یک دیدگاه به عنوان نوعی سرمایه گذاری به حساب می آید. چرا که نفوذ نم و رطوبت به لایه های زیرین و پی ساختمان ها بسیار تخریب کننده است. اما عایق کاری در کجاها به کار می آید؟ یکی از موارد مهم و ضروری که نیاز به عایق دارد استخر است. این مکان به دلیل رطوبت زا بودن بسیار مستعد تخریب است. در این مقاله می خواهیم در مورد قیرگونی استخر اطلاعات مفیدی را در اختیار شما قرار دهیم.

 

قیرگونی استخر چرا و چگونه

 

قیرگونی استخر یک فرآیند مهم در نگهداری و تعمیرات استخرها است که به منظور حفظ و بهبود کیفیت آب استخر انجام می‌شود. در طول زمان، استخرها ممکن است با عوامل مختلفی مانند رسوبات، آلودگی ها و تغییرات شیمیایی آب، قیرگون شوند. بنابراین، قیرگونی استخر به منظور حفظ سلامت و امنیت کاربران و همچنین افزایش عمر مفید استخر بسیار ضروری است.

برای قیرگونی استخر، ابتدا باید آب استخر خالص شده و سپس رسوبات و آلودگی های موجود در داخل استخر با استفاده از ابزارهای مناسب مانند جاروبرقی چسبانده شده به لوله‌های خروجی پاک شود. سپس، دستگاه فشار قوی بر روی ديواره‌هاي داخلي و کف استخر قير پاشي مي‌شود تا لايه قير جديد شکل گيرد. این لایه قیر جدید به عنوان یک پوشش محافظ بر روی سطح استخر عمل می‌کند و از نفوذ آب و تغییرات شیمیایی آب جلوگیری می‌کند.

 

قیرگونی استخر باید توسط متخصصین حرفه ای و با استفاده از مواد با کیفیت و مناسب صورت گیرد. همچنین، پس از قیرگونی استخر، نگهداری منظم و دقیق از آب استخر و تعادل شیمیایی آن بسیار مهم است. به علاوه، باید در نظر داشت که قیرگونی استخر چند سال یکبار صورت گیرد و در صورت لزوم، تعمیرات جزئی نظیر تعمیر ترک ها و خراب شده ها نيز انجام شود.

 

با اجرای منظم فرآیند قیرگوني استخر، مي‌توان به حفظ کيفيت آب استخر، جلوگيري از خستگي سطح داخلي استخر و افزايش عمر مفيد آن کمک کرد.

نحوه اجرای قیرگونی استخر

آب بندی استخر با قیرگونی

آب بندی استخر با قیرگونی یک روش متداول برای جلوگیری از نشت آب در استخرها است. در این روش، قیر گونه‌ای از ماده‌ای که دارای خاصیت ضد آب است، بر روی سطح داخلی استخر پخش می‌شود تا جلوی نفوذ آب را بگیرد.

برای انجام عملیات آب بندی با قیرگونی، ابتدا سطح داخلی استخر باید به طور کامل تمیز شده و خشک شود. سپس قیر گونه‌ای که به عنوان لایه محافظ استفاده می‌شود، با استفاده از رولر یا فرشچین به سطح داخلی استخر پخش می‌شود. لایه قیر باید به طور یکنواخت و بدون هرگونه نقص و ترک باشد.

این مطلب را بخوانید :  ایزوگام در ونک - 09128592911

پس از پخش قیر، لازم است تا لایه‌ای از مادهٔ حفاظت کننده دیگر (مانند پلاستيك) روي قير پخش شده و به آن چسبانده شود تا قیر در برابر عوامل خارجی مانند اشعه ماوراء بنفش و شیمیایی‌های استخر محافظت شود.

بعد از اعمال لایه‌های محافظ، استخر باید به طور کامل خشک شود و سپس آب به داخل استخر ریخته می‌شود تا عملکرد آب بندی با قیرگونی بررسی شود. در صورت نشت آب، نقص در لایه قیر گونه‌ای یا لایهٔ حفاظت کننده دیگر وجود دارد که باید تعمیر شود. 

آب بندی با قیرگونی یک روش کارآمد است که به صورت مستقل یا همزمان با سایر روش‌های آب بندی استخر مانند پوشش فولاد ضد زنگ، پلاستيك PVC و … استفاده می‌شود.

عایق کاری در تهران و کرج

قیرگونی استخر در تهران به معنای تغییر کامل و ریشه‌ای استخر در تهران است. این عبارت ممکن است به موارد زیر اشاره کند:

1. بازسازی و نوسازی: قیرگونی استخر در تهران ممکن است به معنای بازسازی و نوسازی کامل یک استخر قدیمی باشد. در این صورت، استخر قدیمی تعطیل شده و با ساختار و تجهیزات جدید دوباره احداث می‌شود.

2. تغییر کاربری: قیرگونی استخر در تهران ممکن است به معنای تغییر کاربری چشم‌گیر یک استخر باشد. به عبارت دقیق‌تر، این عبارت به معنای تبدیل چالش‌های بحث بسته شده به فرصت‌های جدید بودجه، منابع طبقات بالاتر، فضا و خلاقيت هستيم.

3. بسته شدن: قیرگوني يك استخرو نيز مي‌تواند به معناي بسته شدن يك استخر باشد. در اين صورت، استخر به دليل عدم موفقيت در كسب و كار يا دليل‌هاي ديگر تعطيل شده و ديگر فعال نمي‌باشد.
به طور کلی، قیرگونی استخر در تهران به تغییرات بزرگ و مهم در استخرهای موجود در این شهر اشاره می‌کند.

قیرگونی استخر در کرج به معنای تغییر وضعیت یا شرایط استخر در شهر کرج است. اگر  قیرگونی استخرها در کرج رخ داده باشد، مانند تغییرات در سطح آب، دمای آب، تجهیزات و تاسیسات استخر و غیره.

نحوه اجرای قیرگونی استخر

هر نوع عایق کاری نیازمند کسب تجربه لازم در این راه است. نحوه اجرای قیرگونی استخر دارای ظریف کاری های بسیار زیادی است که در ادامه می خواهیم به برخی از آنها اشاره کنیم. پیش از آن باید شما را با شرکت پردیسان و تیم بسیار حرفه ای اش آشنا کنیم.  

این مطلب را بخوانید :  ایزوگام ستاره طلایی

برای اجرای قیرگونی استخر، مراحل زیر را دنبال کنید:
1. تهیه مواد: ابتدا باید مواد لازم برای قیرگونی استخر را تهیه کنید. این شامل قیر، پودر سیمان، آب و مواد شیمیایی مورد نیاز برای پوشش دادن سطح استخر است.

2. تمیز کردن سطح: قبل از شروع به قیرگونی، باید سطح را به طور کامل تمیز کنید. این شامل برداشتن همه چسب‌ها، رسوبات و ذغال‌های زغال‌سنگ است.

3. تعمیرات: در صورت وجود هر گونه خرابی یا تعمیرات لازم در سطح، آن‌ها را قبل از قیرگونی اصلاح کنید. به عنوان مثال، در صورت وجود ترک‌ها یا نشت‌های آب، باید آن‌ها را با استفاده از مواد مناسب تعمیر کنید.

4. پوشاندن سطح با قیر: پس از تمیز کردن و تعمیرات لازم، می‌توانید به قیرگونی استخر بپردازید. ابتدا قیر را در یک قابلمه گرم کنید تا آن را مذاب کنید. سپس با استفاده از یک برس مناسب، قیر را به طور یکنواخت بر روی سطح استخر پخش کنید. مطمئن شوید که همه نقاط سطح استخر با قیر پوشانده شده‌اند.

5. اعمال لایه‌های دیگر: پس از پوشاندن سطح با قیر، می‌توانید لایه‌های دیگر را نیز اعمال کنید. بسته به نوع استخر و نیازهای خود، ممکن است بخواهید لایه‌های پودر سیمان یا مواد شیمیایی دیگر را هم بروی سطح استخر بپاشید.

6. خشک شدن: پس از اعمال تمام لایه‌های مورد نظر، باید صبر کنید تا سطح استخر به طور کامل خشک شود. این ممکن است چند روز طول بکشد،

توضیحات تکمیلی

استفاده از عایق کاری استخر بسیار مفید و عالی است. این امر موجب می گردد که از یک سو در هزینه ها صرفه جویی گردد. از سوی دیگر باید به این نکته اشاره کنیم که هر چه عایق کاری محکم تر و بهتر انجام شود، ما راحت تر خواهیم بود. در این جا باید به نکات مهمی اشاره کنیم.

فضای استخر مملو از رطوبت است. برای عایق کاری باید همه چیز را درست در نظر گرفت. متراژ فضا برای اجرای عایق کاری و قیرگونی استخر نیز عامل بسیار مهمی است. این کار باعث می شود عمر مفید یک ساختمان طولانی تر شود.

تیم با تجربه ی شرکت پردیسان ابتدا از محل استخر بازدید می کند. سپس با توجه به میزان مصالح و مواد مورد نیاز برای عایق کاری پیشنهاد خود را ارائه می کند. این شرکت برای تمامی پروژه های خود ضمانت نامه صادر می کند. صدور ضمانت نامه به معنای تضمین کیفیت کار است.

به این مقاله امتیاز بدهید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *