عایق کاری برای هر ساختمانی یکی از کارهای مهم است که غیر قابل حذف است. یعنی به هیچ وجه نمی توان عایق کاری یک ساختمان را به تعویق انداخت. یکی از عایق های بسیار خوب و سنتی قیرگونی است که از گذشته های دور تا به امروز مورد استقبال قرار می گرفته است. در این مقاله می خواهیم در مورد قیرگونی ساختمان و روش های اجرای آن اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهیم.

 

قیرگونی ساختمان، چرا؟

 

یکی از پرسش های متداول ساختمان سازان و کارفرمایان از پیمانکاران قیرگونی ساختمان این است که چرا باید ساختمان خود را قیرگونی کنند؟ در پاسخ به این پرسش باید بگوییم که انسان ها همواره در تلاشند تا از دارایی های خود در برابر حوادث مراقبت کنند. لذا قیرگونی و عایق کاری نوعی سرمایه گذاری و بیمه برای ساختمان است.

اما یک مسئله مهم این است که ایزگام بهتر است برای ساختمان یا قیرگونی. کدامشان مقرون به صرفه تر است و از کدام یک می توان در هر شرایطی مطمئن بود. کدام در دسترس تر است و چطور می توان آن ها را با هم مقایسه کرد.

از نظر طول عمر محصول همه می دانند که ایزوگام نسبت به قیرگونی از دوام بیشتری برخوردار است. اما چطور می توان از این محصولات کنار هم استفاده کرد؟ پیمانکارانی که کار قیرگونی انجام می دهند، در زمینه معرفی انواع محصولات بسیار خبره هستند. معمولا متخصصان شرکت پردیسان به مشتریان خود در این زمینه اطلاعات لازم را می دهند و آنها را در این مورد راهنمایی می کنند.

قیر یکی از مواد عایق کاری است که از تقطیر کردن نفت خام طی مراحلی در کارخانه به دست می آید و دارای درجات مختلفی است. از یک جهت از آنجایی که برای قیرگونی ساختمان باید قیر را تا درجه بالایی حرارت داد تا ذوب شود، از نظر نکات ایمنی اجرای یک عایق کاری کمی خطر به همراه دارد که در صورت حرفه ای بود و خبره بودن پیمانکار جای نگرانی نیست.

 

قیرگونی ساختمان و قیمت آن

 

معمولا برای آگاهی از قیمت قیرگونی ساختمان باید به نکات مهمی توجه کنیم. نوع قیر مصرفی و گونی به کار رفته در این مورد بسیار تاثیرکذار است. چرا که قیر درجات مختلفی دارد. از طرفی گونی نیز از درجات مختلفی موجود است.

در کل برآورد هزینه قیرگونی ساختمان باید با توجه به نقاط مورد نظر صورت گیرد. به همین خاطر معمولا قیرگونی کاران ابتدا از محل بازدید می کنند. سپس در مورد مواد و مصالحی که می خواهند استفاده کنند با کارفرما صحبت می کنند. در نهایت اگر در همه موارد به توافق رسیدند در مورد مبلغ وارد مذاکره می شوند.

این مطلب را بخوانید :  قیمت آسفالت در شهریار

قیمت قیرگونی ساختمان با توجه قیمت به روزرسانی شده قیر و گونی قابل محاسبه است. برای استفاده از خدمات قیرگونی به شرکت پردیسان و تیم حرفه ای آن مراجعه کنید. این تیم در مورد همه ی مواد مورد استفاده در قیرگونی اطلاعات کافی دارند.

اگر می خواهید از این خدمات بهره مند شوید باید اطلاعات کاملی در مورد قیر و گونی مصرفی داشته باشید تا بتوانید هزینه قیرگونی ساختمان خود را مدیریت کنید.

به خاطر داشته باشید که هرگز در مورد پیشنهادهای ارزان قیمت گول نخورید. کیفیت اجرای قیرگونی بسیار مهم تر از قیمت و هزینه آن است. بعضی گروه های غیر حرفه ای با پیشنهادهای ارزان قیمت شما را مجاب می کنند که قیرگونی ساختمان خود را به آنها بسپارید. اما این کار جز پشیمانی هیچ دستاورد دیگری به همراه ندارد.

 

 

انواع قیرگونی

 

اگر می خواهید در مورد انواع قیرگونی ساختمان اطلاعات بیشتری داشته باشید می توانید این اطلاعات را از این مقاله به دست آورید.

پروژه های قیرگونی معمولا به دو صورت یک لایه و دولایه اجرا می شود. که روش اجرای هر دوی آنها و مصالح به کار رفته در آن یکسان است. تنها تفاوت در تعداد لایه های قیر و گونی است که به آن خواهیم پرداخت.

در مورد اجرای قیرگونی تک لایه ساختمان باید نکاتی را شرح دهیم. در این نوع قیرگونی ابتدا یک لایه قیر مذاب را روی سطح مورد نظر که قبل از قیرگونی تمیز شده و خشک است پخش می کنیم. آن را کاملا روی سطح پخش می کنیم تا در همه جای فضا کاملا پخش شود.

پس از آن که در قیرگونی تک لایه ساختمان یک لایه قیر پخش شده نوبت به گونی می رسد. در این مرحله باید یک لایه گونی درجه یک، نو و تمیز را روی قیر پهن کنیم. باید توجه داشت که هنگام پهن کردن گونی چروک، تا خوردگی و پارگی نداشته باشد.

گونی را طوری پهن می کنیم که قیر به همه ی قسمت های آن نفوذ کند. پس از آن یک لایه قیر مذاب دیگر روی گونی ریخته و پهن می کنیم. در این مرحله پروژه ی قیرگونی  به صورت تک لایه به پایان می رسد.

هزینه قیرگونی ساختمان در نوع تک لایه کمتر از دولایه است. به خاطر این که مواد و مصالح کمتری به کار رفته شده است.

 

قیرگونی دولایه ساختمان

 

برای اجرای یک قیرگونی دولایه ساختمان باید تمامی مراحلی را که در قیرگونی تک لایه انجام دادیم را اجرا کنیم. در این نوع قیرگونی پس از پخش لایه ی دوم قیر، کار قیرگونی تمام نشده و ادامه دارد.

این مطلب را بخوانید :  آسفالت در صد دستگاه- قیمت آسفالتکاری-هزینه آسفالت-پیمانکاری آسفالت کاری

پس از پخش کردن لایه دوم قیر یک لایه دیگر گونی با مشخصات ذکر شده در بالا را که تمیز، نو، و درجه یک است روی قیر پهن می کنیم. قیرگونی دولایه ساختمان در اینجا خاتمه نمی یابد.

پس از پهن کردن و صاف کردن گونی، دوباره یک لایه دیگر قیر مذاب را روی گونی های پهن شده می ریزیم. قیمت قیرگونی ساختمان که به صورت دولایه اجرا می شود کمی بیشتر از قیرگونی یک لایه ساختمان است.

در مورد عایق کاری با قیرگونی به صورت دو لایه باید به نکاتی توجه کنیم. لایه دوم گونی باید زاویه نود درجه با لایه ی قبلی گونی داشته باشد. در این حالت هم پوشانی بهتری ایجاد می شود.

قیرگونی دولایه ساختمان معمولا برای قسمت هایی مورد استفاده قرار می گیرد که رطوبت و آب در آن قسمت ها بیشتر باشد. به عنوان مثال فضاهایی هم چون سرویس بهداشتی و حمام نیازمند قیرگونی دولایه است.

 

پیمانکاران قیرگونی

 

استفاده از پیمانکارانی که تجربه ی کافی در عایق کاری ساختمان دارند به مشتریان کمک بسیار شایانی می کند. این پیمانکاران معمولا حرفه ای هستند و می توانند مشاوره های لازم را جهت استفاده از عایق مناسب ساختمان بدهند.

در صورتی که می خواهید شماره های تماس این قیرگونی کاران را داشته باشید تا بتوانید قیمت قیرگونی ساختمان را از آنها سوال کنید. می توانید با شماره های 09128592911 و  09388274213 تماس بگیرید.

اجرای پروژه های عایق کاری بدون استفاده از تجربیات دیگران اصلا خوب نیست. اگر می خواهید ساختمان خود را عایق کاری کنید، بهتر است اول تمامی عایق های موجود در بازار را شناسایی کنید و از آنها اطلاعات کافی به دست آورید.

می توانید برای عایق کاری از عایق های قدیمی و سنتی استفاده کنید یا از عایق های صنعتی و پیش ساخته ی جدید استفاده کنید که امروزه استفاده از این نوع عایق ها بسیار متداول شده است. برای پاسخ به این سوال که ایزوگام بهتر است برای ساختمان یا قیرگونی باید همه ی انواع عایق ها را بشناسید.

در ادامه می خواهیم به شما بگوییم که استفاده از قیرگونی برای فضاهای داخلی ساختمان بسیار مفید و مقرون به صرفه است. و می توانید از آن در ساختمان های چند واحده نیز استفاده نمایید. برآورد هزینه قیرگونی ساختمان نیز بسیار ساده خواهد بود.

5/5 - (43 امتیاز)

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!