قیمت قیرگونی در فصل های مختلف سال تغییر می کند. یکی از مهمترین مواردی که باید در این زمینه به آن توجه کرد تغییر فصل و دما است. در فصل های سرد سال که بارندگی بیشتر می شود متقاضیان استفاده از قیرگونی نیز بیشتر می شوند. به همین خاطر برای استفاده از خدمات شرکت پردیسان باید از قبل وقت بگیرید. 

قیرگونی یکی از روش های سنتی جهت عایق بندی محیط می باشد. ابزار کار برای انجام این روش، قیر و گونی است. قیرگونی رقیب اصلی ایزوگام است اما به دلیل هزینه ی کمتر آن نسبت به ایزوگام، همچنان کاربرد دارد و مردم از آن استفاده می کنند. هزینه ی آن بنابر شرایطی متغیر است. شاید بتوان در مورد قیمت قیرگونی نظرات مختلفی را ارائه کرد. به همین دلیل ما به دنبال اجرای قیرگونی با کمترین هزینه و بهترین کیفیت هستیم.

قیرگونی از جمله روش های بسیار قدیمی و سنتی در ایران است. با اینکه رشد فرهنگ و تکنولوژی تقریبا همه چیز را دستخوش تغییراتی کرده است اما قیرگونی همچنان به روش سنتی خود ادامه دارد.

البته تقریبا تغییراتی نیز داشته است اما اساس کار در این روش تفاوت چندانی نسبت به گذشته نداشته است. با این وجود هنوز هم در گوشه و نقاط ایران طرفدارانی دارد و همچنان مورد استفاده قرار می گیرد. از مزایای آن پایین بودن هزینه ی آن می باشد و احتمال زیاد، دلیل اصلی استقبال مردم از این روش نیز همین امر است.

<yoastmark class=

 

قیمت قیرگونی چقدر است؟

مواد تشکیل دهنده ی آن همانطور که از نامش پیداست، قیر و گونی می باشد. البته در آن از هر نوع گونی استفاده نمی شود و گونی های وارداتی به کشور عموما باید فاقد از هر گونه مواد آلوده کننده باشند. همچنین وزن خاصی نیز باید در آن ها رعایت شود. این گونی ها معمولا کیفیت بالایی دارند که در هنگام انجام کار موجب یکدست شدن کار شما خواهند شد.

قیر استفاده شده نیز از مواد نفتی تولید شده در کشور خودمان به وجود می آید که شاید دلیل اصلی پایین بودن قیمت آن نیز همین مسئله است. همچنین مواد استفاده شده در این روش عایق بندی منحصر نیست و در هر استانی یافت می شود که از مزایای آن می باشد. در کشورمان مردم از این روش برای عایق بندی سقف ها، کف، دیوار ها و هر ناحیه ای که احتمال نم دادن دارد، استفاده می کند.

 

مقایسه قیرگونی با ایزوگام | قیرگونی در تهران و کرج

قیرگونی را باید بزرگترین رقیب ایزوگام دانست. احتمالا برگ برنده ی آن نسبت به ایزوگام، پایین بودن قیمت این محصول نسبت به ایزوگام می باشد. اما به طور کلی از ایزوگام مزایای کمتری دارد. مثلا اینکه نسبت به ایزوگام عمر کمتری دارد و در بهترین حالت شاید عمر آن به حدود 10 سال برسد.  اگر چه  قیرگونی ارزان تر از ایزوگام خواهد بود. 

همچنین نسبت به ایزوگام دارای آلودگی زیست محیطی بیشتری می باشد. قابل ذکر است که مقاومت آن در مقابل حرارت و رطوبت هم نسبت به ایزوگام کمتر می باشد. زیرا خود قیر در مقابل حرارت بسیار بالا می سوزد و خاصیت خود را از دست خواهد داد. همچنین یر خلاف ایزوگام، قیرگونی وزن بیشتری دارد و آن را بر سقف تحمیل می کند؛ بنابراین ضخامت قیرگونی را نمی توان بیشتر از 2 یا 3 سانتی متر کرد. البته اگر شما قصد استفاده از آن را در کف دارید این امر تاثیری بر آن ندارد.

این مطلب را بخوانید :  آسفالت در هفت تیر-آسفالتکاری در مهرویلا-قیمت آسفالت در مهرشهر-هزینه آسفالت در منظریه

مزایای قیر گونی

با توجه به همه ی موارد گفته شده، باز هم قیرگونی مزایای زیادی دارد که افراد را به استفاده از این روش سنتی ترغیب می کند. بعضی از این روش ها عبارتند از:

 • هزینه کمتر و به صرفه بودن
 • استفاده از موادی که در کشور به وفور یافت می شوند و قیمت کمتری نیز دارند
 • نیاز نداشتن به وسایل تخصصی
 • عایق بندی کامل محیط با پر کردن درزها

قیرگونی+آسفالت کاری+قیمتگونی استفاده شده در قیرگونی

طرز انجام قیر گونی

برای انجام این کار ابتدا توجه داشته باشید که زیر کار شما باید سیمان باشد. زیرا قیر بر روی سیمان بسیار بهتر از سایر نواحی قرار می گیرد. ابتدا قیر را آب کرده تا روان شود. سپس با استفاده از کاردک، قیر را قبل از سرد شدن در محل مورد نظر می کشیم تا کل نواحی را به صورت یکدست پوشش دهد. در نهایت گونی را قرار می دهیم و روی آن یک لایه ی دیگر قیر می ریزیم.

البته به شما پیشنهاد می کنیم برای محکم تر شدن کار این عملیات را یکبار دیگر انجام دهید تا قیرگونی دو لایه داشته باشید. انجام این کار حداقل به دو نفر نیاز دارد و اگر شما با این کار آشنایی ندارید، حتما از افراد با توجه در این زمینه یاری بطلبید. همچنین برای تامین ایمنی در هنگام کار، لباس کار مناسب و نکات ایمنی را فراموش نکنید تا دچار حادثه نشوید.

 

 

قیمت قیرگونی در تهران

برای بهره مندی از قیرگونی ارزان در تهران، عوامل مختلفی تاثیر دارند. اینکه چه محیطی را قیرگونی می کنید یا اینکه چه وسعتی را عایق می کنید در تعیین قیمت موثر است. پیشنهاد می کنیم برای قیرگونی از مواد درجه یک استفاده کنید تا حداقل در فاصله نزدیک دچار مشکل نشوید. قیر مناسب، قیری است که در هنگام سوختن از آن دود بلند نشود.همچنین گونی استفاده شده در این کار وارداتی و نو است و عاری از پوسیدگی و یا درز می باشد.

لیست نرخ قیر در سال 99 به این شرح است:

 • قیر شل و یا مخلوط شرکتی بشکه 220 لیتری …………….. بین 1100000 الی 1300000

 • قیر شل و مخلوط حلبی 15 الی 17 کیلویی ………………. بین 100000 الی 200000

 • قیر سفت 11 کیلویی …………………………………………………… بین 70000 الی 120000

 • گونی درجه 2 قیمت هر پارد …………………………………………. بین 25000 الی 35000

این مطلب را بخوانید :  ایزوگام روی سیمان خیس | 09128592911

تا اینجا قیمت لوازم اصلی قیرگونی در تهران و شهرستان ها را گفتیم. اما شما غیر از این دو، هزینه های دیگری نیز دارید که شامل دستمزد شخصی می شود که برای شما کار می کند. معمولا این دستمزد بر اساس نرخ روزانه دستمزد کارگر محسوب می شود. همچنین اینکه قصد قیرگونی کردن چه محیطی را دارید در تعیین نرخ موثر است. مثلا اینکه می خواهید کف استخر را قیرگونی کنید یا اینکه در سقف خانه این کار را انجام دهید متفاوت خواهد بود.

مقاله : نصاب ایزوگام در کرج

 

قیمت قیرگونی شرکت پردیسان در سال ۹۹ با شکل زیر میباشد؛

 

 • اجرای قیر و گونی تک لایه هزینه اجرای ۳۲۰۰۰تومان میباشد.

 • اجرای قیر و گونی دولایه هزینه اجرای ۴۰۰۰۰ تومان میباشد.

 • اجرای قیر و گونی سه لایه هزینه اجرای ۵۰۰۰۰ تومان میباشد.

 • کشیدن قیر خالی قیمت اجرای ۷۰۰۰ تومان میباشد.

 • قیمت اجرای قیر و گونی در سال ۹۹ با توجه به نوسان های بازار متغیر میباشد و برای اطلاع هزینه دقیق با شرکت پردیسان تمام بگیرید.

هزینه اجرای قیرگونی برای سرویس ها و متراژ های کوچکتر برای متراژ کمتر از ده متر ۵۰۰۰۰۰ تومان میباشد.

شرکت پردیسان اماده اجرای قیرگونی برای همه ارگان های دولتی و شخصی ها است. اجرای قیرگونی در تهران کرج و حومه با افراد متخصص و کار بلد و با قیر تصفیه شده و گونی بنگال انجام میگیرد.

دستمزد انجام قیرگونی دو لایه (سه لایه قیر .دو لایه گونی )هر متر مربع شیش هزار تومان

دستمزد انجام قیرگونی یک لایه (دو لایه قیر.یک لایه گونی) هر متر مربع چهارهزارتومان تومان

قیمت انجام کار به صورت دستمزدی تمامی مصالح و آماده کردن مصالح مورد استفاده بر عهده کارفرما می‌باشد.

مقاله : نصب ایزوگام دلیجان

ضمانت اجرایی قیرگونی :

کارفرما در صورت تمایل می‌تواند آن را به مدت بیست چهار ساعت تست کند.

کار فرما های محترم میتوانید قیمت های به روز و جز به جز مصالح را از ما بخواهید و در پایان کار قیمت نهایی را اتجزیه و تحلیل کنند.

قیمت قیرهای بشکه ای

 • قیمت هر بشکه قیر مخلوط با احتساب کرایه حمل و تحویل در محل هفتصد هزارتومان
 • قیمت هر بشکه قیر شل احتساب کرایه حمل و تحویل در محل شیشصد پنجاه هزارتومان
 • قیمت هر عدد حلب شصت هزار تومان
 • قیمت هر یارد گونی با احتساب کرایه حمل و تحویل در محل هفت دویست  تومان
 • البته دقت کنید اگر قصد استفاده از قیرگونی در هر نقطه ای دارید حتما پیش از کار محیط را خشک نمایید. همچنین استفاده از قیرگونی در حمام به دلیل دمای بالای این ناحیه توصیه نمی شود و اگر این قسمت از منزل شما نم می دهد، استفاده از ایزوگام برای این قسمت مناسب تر است.

   

در ضمن بعد از تحویل مصالح به صورت نقدی مصالح محاسبه میشود و مبلغ مصالح دریافت میگردد.

جهت مشاوره و بازدید لطفا با شرکت پردیسان تماس بگیرید.

شماره های تماس

۰۹۱۲۸۵۹۲۹۱۱

۰۹۳۸۸۲۷۴۲۱۳

5/5 - (9 امتیاز)

6 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *