مقدمه:

امروزه با پیشرفته علم و فناوری توانسته اند که تعمیر ایزوگام جهت جلوگیری از نم و ترک خوردگی و امنیت خانه های خود و همچنین آسودگی، یکسری لایه‌های قیر مانند را در پشت بام و یا دیواره های منزل خود نصب کنند.

در واقع ایزوگام کاری به خاطر پوشش دهی منحصر به فردی که دارد، به عنوان یک عایق حفاظتی و رطوبتی بسیار مهم شناخته شده است، لذا جهت نصب و استفاده از آن باید به یک سری نکاتی توجه نمایید، مثلاً سطح زیر این لایه باید با یک مواد مناسب پوشانده شود سپس با نصب ایزوگام مقاومت و استحکام محل مورد نظر چندین برابر خواهد شد. البته در صورتی که ایزوگام مورد استفاده ی شما دچار آسیب و خرابی شد امکان تعمیر آن وجود دارد،در ادامه با ما همراه باشید تا شما را با راهکارهای گوناگون آن آشنا کنیم.

تعمیر ایزوگام:

در صورتی که یک ایزوگام به نحو احسن نصب شده و دارای استانداردهای لازم باشد، نهایتاً ۱۵ تا ۱۶ سال استقامت داشته و دوام می آورد. یعنی در طی این سال‌ها از خانه ما در مقابل برف و باران و هرگونه رطوبت دیگر محافظت می نماید.

در غیر این صورت ایزوگام شما آسیب دیده و به تعمیر نیاز دارد.

در صورتی که ایزوگام سقف دچار آسیب و تخریب شده باشد، به آسانی قابلیت تعویض و تعمیر کردن دارد. علاوه بر آن قادر هستید که به آسانی یک لایه ی دیگر بر روی آن نصب کنید،

اما توجه داشته باشید که این کار شما باعث سنگین شدن سقف منزلتان می شود. پس توصیه می شود که در عوض این کار، به تعمیر ایزوگام بپردازید.

علاوه بر آن جهت تعمیر و ترمیم این آسیب ها، میتوانید یک لایه ایزوگام در همان محل بچسبانید. البته توجه داشته باشید که این کار موجب می شود که ظاهری نسبتاً زشت و یکسری شیب بندی های نامتناسب بر روی سقف ایجاد شود. لذا توصیه می شود که با راهکارهای درست این آسیب ها و خرابی ها را ترمیم نموده و اصلاح کنید.

ترمیم ایزوگام:

تعمیر ایزوگام

آسیب‌ها و صدماتی ایزوگام هرچند که کم و محدود باشد، در زمان بارندگی و رطوبت دیده می‌شوند و اگر تعمیر نشوند، ممکن است آسیب های فراوانی را در ناحیه سقف و دیوار منزل ایجاد کنند. بنابراین تعمیر ایزوگام قبل از بارندگی، کاری است که باید حتماً انجام شود.

چرا که احتمال دارد خسارات فراوانی را به دنبال داشته باشد. برای این که محل آسیب و صدمه ایزوگام را به درستی پیدا کنیم توصیه می‌شود از تشت های آب استفاده کنید.

ما جهت تعمیر ایزوگام های صدمه دیده می توانیم از شیوه قیرگونی استفاده کنیم.

علاوه بر آن یکسری راهکارهای دیگر وجود دارد که در ادامه به شما بیان خواهیم کرد.

چه عواملی سبب ایجاد خرابی در عایق رطوبتی ایزوگام می‌شوند؟

عوامل گوناگونی در تخریب و آسیب رساندن به ایزوگام موثر هستند.

اگر ایزوگام به شکل صحیح نصب شده باشد، خیلی کم دچار صدمه و آسیب می شود. اما اگر تخریب شد و به تعمیر نیاز داشت ،یک سری عوامل گوناگون ممکن است در این خرابی ها شرکت داشته باشند:

۱. فرورفتگی و ترک خوردگی در محل دیوارها و یا سقف

این مطلب را بخوانید :  ایزوگام در منصوریه | 09128592911

۲. چروک شدن ایزوگام و باد کردن آن بعد از نصب

۳. آسیب دیدن ایزوگام بخاطر قرار گرفتن وسایل سنگین مانند کولر و غیره روی آن

۴. پاره شدن ورق آلومینیومی روی ایزوگام و جمع شدن آب و رطوبت در زیر آن

مراحل ترمیم ایزوگام آسیب دیده:

تعمیر ایزوگام

گام نخست جهت تعمیر ایزوگام آسیب دیده جدا نمودن آن ایزوگام از محیط مربوطه می باشد،

اگر این کار را انجام ندهید، سبب برآمدگی ها و فرورفتگی هایی در سطح مورد نظر می شود.

در این صورت باید یک قطعه به اندازه محل آسیب دیده ایزوگام برش داده به طوری که یک مقدار از لبه های محل مورد نظر بیشتر باشد

تعمیر ایزوگام

 

بنابراین این تکه از ایزوگام را با حرارت ذوب می کنیم و در قسمت آسیب دیده ایزوگام مورد نظر قرار می دهیم و کناره های آن را به سطح  اصلی میچسبانیم.

توجه داشته باشید که در قسمت لبه های ایزوگام چسبیده شده بایستی از چسب ترمیم ایزوگام استفاده نمایید، سپس روی آن را پودر مل بپاشید.

چه زمانی بهتر است ایزوگام را تعمیر کنیم ؟

به طور معمول عمر مفید یک لایه ایزوگام، در صورتیکه به شکل صحیح نصب شده باشد، بین ۱۵ تا ۱۶ سال می‌باشد. اما در این هنگام ممکن است یک سری وقایع احتمالی موجب آسیب و صدمه به این عایق رطوبتی ‌شود.

به طور مثال؛ احتمال دارد وزن سنگین برخی از وسایل روی پشت بام، همچون کولر، سبب ترک ها و یا شکستگی محل قرارگیری آن شود. یا در بعضی از مناطق آب و هوایی خواص،از ایزوگام بدون لایه آلومینیوم استفاده شود، که این مسئله به پوسیدگی و خرابی ایزوگام منجر خواهد شد.

در صورت هرگونه تخریب و یا آسیب ایزوگام توصیه می شود در فصول گرم سال و قبل از بارندگی نسبت به تعمیر آن اقدام نمایید، چرا که با وجود رطوبت و بارندگی امکان خسارتهای زیادی وجود دارد.

جداکردن ایزوگام از پشت بام

 

 

اگر بخواهید ایزوگام آسیب دیده را از روی بام و یا هر سطح دیگری جدا کنید، باید این کار را به وسیله یک شعله انجام دهید، یعنی ایزوگام را حرارت داده و گرم کنید. سپس قیر موجود در آن ذوب شده و به آسانی از سطح مورد نظر جدا خواهد شد.

در این رابطه اگر محیط مورد نظر به وسیله‌ی قیر و یا گونی پوشیده شده باشد، بایستی با ابزار آلات مخصوص سعی در جدا سازی و کندن آنها از محل مورد نظر نمود. سپس محیط را باید به خوبی تمیز نمایید تا عاری از هرگونه اثرات قیر و گونی باشد.

تعمیر ایزوگام

اگر ایزوگام منزل تان دچار هرگونه ترک و یا شکافی شده باشد، شما می توانید با استفاده از چسب تعمیر ایزوگام و یا خمیر های پرایمر محل آسیب دیدگی را ترمیم نمایید.

خمیرهای پرایمر  دو حالت مایع و خمیری دارند که جهت پرکردن درزهای ایزوگام مورد استفاده قرار می گیرند.

در واقع قبل از نصب ایزوگام باید محل مورد نظر را به طور کلی تمیز نمایید. حتی درز ها و ترکهای سطح کار را به طور کامل پر کرده و از بین ببرید، تا یک سطح صاف و بدون نقص داشته باشید.

کارآرایی چسب ایزوگام

تعمیر ایزوگام

بعد از گذشت چند سال از نصب ایزوگام به مرور زمان این محصول دچار پوسیدگی می شود، چون قیر موجود در آنها ویژگی چسبندگی خود را از دست میدهد. لذا در این صورت جهت تعمیر و ترمیم باید وسیله چسب ایزوگام آنها را محکم سازی نمود. بنابراین یک لایه جدید که دارای مقاومت و طول عمر بیشتری است به وجود خواهد آمد.

این مطلب را بخوانید :  ایزوگام روی ایزوگام | 09128592911

ایزوگام بادکرده:

در بعضی از موارد نصب ایزوگام، به سبب استفاده از ایزوگام نامطلوب چسبندگی به اندازه ی لازم و کافی حاصل نمی شود. در اینصورت انبساط و انقباض اتفاق می‌افتد و شما ایزوگام محل مورد نظر را به شکل باد کرده مشاهده می نمایید.

لذا توصیه می‌شود که پیش از نصب ایزوگام در انتخاب آن توجه نمایید.

اگر در لایه های زیرین ایزوگام رطوبت وجود داشته باشد،یک حالت بسیار بد و ناخوشایند در ایزوگام دیده می‌شود. یعنی استانداردهای اصلی نصب ایزوگام در آن رعایت نشده است.

سپس مقاومت و استحکام ایزوگام محل مورد نظر به نسبت کمتر خواهد بود.

علاوه بر آن در صورتی که در هنگام نصب ایزوگام حرارت لازم جهت ذوب مواد آن و چسبیدن به محل مورد نظر داده نشود نهایت شما با یک ایزوگام باد کرده مواجه خواهید بود.

لکه گیری و تعمیر ایزوگام در تهران

در حال حاضر لکه گیری ایزوگام در تهران کرج و یا هر کجای دیگر هنگامی انجام می‌شود. که بخشهایی محیط ایزوگام شده‌ی موردنظر دچار آسیب و یا پوسیدگی شده باشد.

در این موقعیت تعمیرکار ایزوگام، به جای اینکه همه ایزوگام مورد نظر را جدا کرده و بکند. فقط قسمت آسیب دیده ی آن را لکه گیری کرده و تعمیر می نمایند.

در این صورت فقط قسمت صدمه دیده مورد تعمیر و ترمیم قرار می‌گیرد. به این کار در ایزوگام کاری لکه‌گیری می‌گویند و به طور معمول نسبت. به نصب دوباره ایزوگام مقرون به صرفه تر خواهد بود.

در واقع مهمترین ملاک هایی که در قیمت لکه گیری و تعمیر ایزوگام. در کرج و تهران و سایر شهرها، تاثیرگذار خواهد بود.  وزن ایزوگام، تعداد لایه های مصرفی و جنس آنها، همچنین ضخامت آن خواهد بود.

ایزوگام طرح دار:

امروزه ایزوگام ها، در طرح های جدید و گوناگونی تولید می شوند‌. علاوه بر استقامت بر زیبایی و نمای ظاهری ساختمانها جذابیت فوق العاده ای را می بخشند. به طور مثال ایزوگام لانه زنبوری، آجری، استخری و ….

سخن پایانی:

در نتیجه توصیه می‌شود که پیش از نصب ایزوگام در مکان مورد نظر. نسبت به انتخاب ایزوگام مناسب و مرغوب دقت نمایید.

به این نکته توجه داشته باشید که جهت ایزوگام ،مکان مورد نظر بایستی. عاری از هرگونه درز و شکاف، فرورفتگی و برآمدگی باشد. تا ایزوگام کاری به شکل صحیح انجام شود.

در صورت هرگونه آسیب و یا صدمه تا حد امکان از روشهای ترمیم. و تعمیر ایزوگام به کار بگیرید، چرا که مقرون به صرفه خواهند بود.

در این زمینه می توانید از نصابان ماهر و با تجربه بهره بگیرید.

شما میتوانید ایزوگامهای با کیفیت و مرغوب را جهت نصب یک ایزوگام مطمئن. و با دوام،در سایت های معتبر جستجو نموده و علاوه بر آن از نصابان ماهر. در این سایت ها بهره مند شوید.

4.6/5 - (7 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *